Ładowanie

Impreza bez pieniędzy? To możliwe!

Budżet gminy to sztywne tabele i rok wcześniej zaplanowane wydatki. Co zrobić w momencie, kiedy w ciągu roku budżetowego pojawia się pomysł na zorganizowanie imprezy, na którą nie ma zaplanowanych środków? Na ratunek mogą przyjść sponsorzy.

Plan finansowy już zamknięty, jesteśmy tuż po połowie roku – po drodze napotkaliśmy z pewnością na nieplanowane wydatki, dokonaliśmy przesunięć. Zbliża się koniec roku i prawdopodobnie zaistnieje potrzeba zorganizowania wydarzenia, którego wcześniej nie ujęliśmy w planie na bieżący rok. Środków jednak nie wystarczy. Oczekiwania, jak zawsze, są ogromne – w ślad za słowami piosenki Oddziału Zamkniętego: „Zróbmy więc prywatkę, jakiej nie przeżył nikt […] Sztuczne ognie niech się palą, palą, palą”. Marzenie? Niekoniecznie. Jednak w przypadku urzędu mamy utrudnione zadanie – przepisy i umowy barterowe.

Regionalne Izby Obrachunkowe nie dopuszczają moąliwości zawierania umów barterowych między jednostką samorządu terytorialnego a podmiotem prywatnym. Mają wątpliwości co do słuszności zawiązywania umów barterowych i stoją na stanowisku, że należy ich unikać.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 17  Strona 18  Strona 19  Strona 20  Strona 21

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

 pdf
OPRACOWANIE Pakiet sponsorski

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE