Ładowanie

Jak wykorzystać gadżety do promocji miasta - praktyczne porady

Reklama to określenie kojarzone najczęściej z zachęcaniem do zakupu lub konkretnych działań indywidualnych odbiorców. W jakim celu zatem mają się promować urzędy? Do kogo działania te powinny być skierowane i dlaczego są ważne?

 

CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE

Hasło Cudze chwalicie, swego nie znacie jest utożsamiane z tzw. patriotyzmem lokalnym oraz postrzeganiem gmin i powiatów w kategorii małych ojczyzn. Mieszkańcy polskich miast coraz chętniej identyfikują się z zamieszkiwanym regionem i chcą być z niego dumni. Im więcej się dzieje i zmienia, tym chętniej obywatele angażują się w lokalne działania. Włodarze miast z kolei coraz częściej dostrzegają związek zaangażowania mieszkańców z zasobnością regionu. Ten wkład w rozwój miejscowości, miasta czy regionu należy jednak nagradzać. Po co to robić?

PO CO WRECZAMY GADZETY?

Wzmacniamy lokalny patriotyzm oraz uruchamiamy pozytywne skojarzenia z regionem (można wręczyć: żetony, dukaty, pocztówki, miecze, odznaki, magnesy, koszulki).

Honorujemy zasłużonych obywateli, podkreślając w ten sposób, że ich działania są zauważane i doceniane (w tym wypadku można podarować: odznaczenia, medale czy statuetki).

Dajemy radość najmniejszym mieszkańcom, budując pozytywne skojarzenia (poprzez uwypuklanie herbu lub logo gminy czy regionu oraz przekazywanie takich gadżetów, jak balony, chorągiewki, opaski odblaskowe, czapeczki).

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 16  Strona 17  Strona 18

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

ROBERT STĘPOWSKI SIERPIEŃ 4 (4) 2017

Zdobyć inwestora! Ale Jak?

Podstawowym zadaniem samorządu jest służenie mieszkańcom poprzez zaspokajanie ich potrzeb oraz dbanie o to, aby obecni mieszkańcy nie opuszczali gminy, a nowi chcieli się na jej terenie osiedlać. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy będą oni mieli możliwość znalezienia w obrębie swojej gminy atrakcyj... Czytaj więcej