Ładowanie

Samorząd i biznes w jednej parze?

Współpraca biznesu z samorządem wydaje się tematem trudnym i nieco ryzykownym. Czy jedni drugim są do czegoś potrzebni? Okazuje się, że jak najbardziej. Poniżej wskazujemy obszary, w których można szukać partnerstwa między sektorem prywatnym a instytucją publiczną.

PO PIERWSZE PRAWO

O ile wpływ na powstające ustawy najczęściej jest poza zasięgiem samorządowców, o tyle samorządy mogą pomóc przedsiębiorcom, tworząc prawo lokalne, które będzie miało na celu pobudzenie przedsiębiorczości w regionie. Możliwości samorządów sprowadzają się tutaj głównie do dostosowania planów i warunków zabudowy czy też tworzenia infrastruktury pod potrzeby obecnych i przyszłych przedsiębiorców. W swoich działaniach władze powinny kierować się zasadą partnerstwa. Tylko takie podejście buduje pozytywne relacje z przedsiębiorcami i zarządami firm. Uchwały, jakie może przyjąć samorząd, aby pobudzić przedsiębiorczość dotyczą na przykład pomocy de minimis, w ramach której przedsiębiorca może zostać zwolniony z płacenia podatku od nieruchomości w zamian za utworzenie nowych miejsc pracy.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 4

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

MICHAŁ LISIECKI WRZESIEŃ 5 (17) 2019

Storytelling wyborczy

Storytelling, czyli sztuka opowiadania historii, już jakiś czas temu został zaprzęgnięty w biznesowe tryby. Dzięki historiom kupujemy produkty i usługi oraz wybieramy marki, ponieważ, mówiąc w skrócie, większość ludzi podejmuje decyzje na podstawie emocji (a nie – jak chcielib... Czytaj więcej