Ładowanie

Mamo! Ja chcę zdjęcie z misiem!

Zawsze uśmiechnięte i pełne życia. Zaskakują nie tylko kolorystyką, lecz także wymyślnymi kształtami. Takie są żywe maskotki. Dobrze zaprojektowana maskotka, która opowiada historię, może stać się znakiem rozpoznawczym miejscowości, a co za tym idzie – przyciągnąć większą liczbę turystów. Poza tym pamiętajmy, że kontakt bezpośredni to jedna z najskuteczniejszych form promowania marki.

Załóżmy, że wyjeżdżamy na narty z rodziną. Czego potrzeba, aby ciekawie spędzić czas i przede wszystkim, żeby wszyscy byli zadowoleni? W końcu każdy wyjazd spędzony zgodnie z oczekiwaniami zachęca do kolejnych.

Wybór miejsca na rodzinny wyjazd na narty często bywa problemem, bo miejsc w górach polskich i europejskich jest tyle, że ciężko się zdecydować. Na co więc zwrócić uwagę? Oczywiście istotne są: położenie, trasy oraz instruktorzy i opieka dla dzieci. Wybór odpowiedniego ośrodka narciarskiego jest równie ważny, jak wybór sprzętu, gdyż decyduje o powodzeniu wyjazdu i zadowoleniu jego uczestników.

Miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi cieszą się ogromną popularnością, czemu zresztą trudno się dziwić. Jest jednak jeden element, który sprawi, że ośrodki wyróżnią się spośród konkurencji rodzinnych kurortów i z pewnością będą miejscami pierwszego wyboru rodzin. Są nim maskotki.

Branża narciarska potrzebowała trochę więcej czasu niż Walt Disney, aby do tego dojść. Pracownicy w ośrodkach przychodzą i odchodzą, maskotki natomiast wrastają w otoczenie i sprawiają, że dzieci chcą w nim spędzać czas. Korzyść dla ośrodków również jest ogromna, maskotki nadają bowiem miejscom radosnej tożsamości. Dzieci uwielbiają postacie, a maskotki dodają energii miejscu oraz codziennym aktywnościom.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 10  Strona 11  Strona 12  Strona 13

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE