Ładowanie

Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce

Kiedy spadnie pierwszy śnieg, będzie zdecydowanie za późno na organizację jarmarku bożonarodzeniowego. Zanim uruchomimy środki finansowe z budżetu, musimy dokładnie wiedzieć, jaką formułę przybierze to wyjątkowe wydarzenie. Poprzeczka z roku na rok jest coraz wyżej ustawiona. Miasta i gminy zaczynają prześcigać się w pomysłach na urozmaicenie tego rodzaju imprezy.

Grudzień za pasem, a zatem w wydziałach promocji oraz ośrodkach kultury już dawno powinno wrzeć. Atmosfera przygotowań do świąt pewnie już dawno zagościła u niejednego organizatora. Jeśli ktoś odkłada planowanie na listopad, to może się okazać, że poza jarmarkiem zbyt wielu atrakcji i wydarzeń towarzyszących nie będzie mógł już zorganizować. Będzie na to za późno.

Zarówno choinka, jak i jarmarki bożonarodzeniowe przybyły do Polski zza Odry. W ekspresowym tempie wrosły w tradycję. Kolorowe świąteczne kramy z oryginalnymi drobiazgami na święta, tradycyjne wypieki, wędliny oraz nalewki zdobywają w naszym kraju coraz większą rzeszę zwolenników.

W grudniowe popołudnia rynki największych miast przeistaczają się w niezwykłe miejsca. Stylizowane budki, kolędowanie ze sceny, świąteczne oświetlenie, gry i zabawy oraz konkursy. Mieszkańcy okolicznych miast i mniejszych miejscowości zjeżdżają na takie wyjątkowe wydarzenia. Poczuć magię świąt, odetchnąć, znaleźć inspirację na nietypowe – ręcznie wykonane – prezenty. Niewątpliwie takie przedsięwzięcia służą promowaniu miasta, stanowią o jego sile w regionie (najokazalszy jarmark świąteczny wśród sąsiadów). Największe miasta tworzą niesłychany klimat świąteczny i odwołując się do lokalnej tradycji, organizują wydarzenia o charakterze atrakcji turystycznej.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 4  Strona 5  Strona 6  Strona 7  Strona 8

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE