Ładowanie

Organizacja eventów w czasie pandemii COVID-19

Pandemia COVID-19 wywołała znaczny wpływ na organizację imprez miejskich, spektakli, imprez biegowych itp. wydarzeń rozrywkowo-sportowych. Pomimo że część spośród najbardziej restrykcyjnych regulacji covidowskich została już uchylona, to branża eventowa nie powróciła na normalne tory, a informacje o wzrastającej liczbie zachorowań zwiększają prawdopodobieństwo, że do końca 2020 r. imprezy, w tym miejskie, o ile w ogóle będą się odbywać, to nastąpi to wyłącznie w formule „koronawirusowej”. Mając powyższe na względzie, warto wskazać na obowiązujące w tym zakresie restrykcje oraz pomocne wytyczne.

Zróżnicowanie ograniczeń 

…aktem prawnym, który:

  1. wprowadza stan epidemii jest Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii;
  2. w najszerszym zakresie ustanawia ograniczenia w organizowaniu eventów jest Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (dalej: Rozporządzenie).

Zgodnie z § 1 Rozporządzenia stan epidemii wywołany zakażeniami wirusa SARS-CoV-2 obejmuje całe terytorium RP, przy czym niektóre części kraju zostały określone mianem „obszaru żółtego” albo „obszaru czerwonego”. Odwołując się do skojarzeń z praktyki ruchu drogowego, pozostałą część kraju można określić mianem „obszaru zielonego”, co nie oznacza, że jest to obszar wolny od zachorowań lub obostrzeń prawnych.

Syntetyzując aktualny eventowy stan prawny, w sposób uproszczony można ukazać go w zestawieniu tabelarycznym:

 

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM.

   

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 42  Strona 43  Strona 44  Strona 45  Strona 46

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE